Trwa XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu PTTK „Gmina Przyjazna Rowerzystom w ocenie turystów kolarzy 2026”.
Konkurs ma m.in. na celu uhonorowanie i zauważenie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach,
tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych oraz wydają mapy i przewodniki rowerowe. Promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów.
W bieżącej edycji pod uwagę brane są działania podjęte przez gminy w 2025 r.
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 17 MAJA 2026 r.
Więcej informacji oraz karta zgłoszenia: https://pttk.pl/xv-ogolnopolski-konkurs-pttk-gmina-przyjazna-rowerzystom-w-ocenie-turystow-kolarzy-2026/
Żródło: materiały organizatora

